top of page
Teslimat ve İade Şartları

TESLİMAT SÜRECİ
Siparişleriniz Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderilir ve teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren ortalama 1-5 iş günüdür. 
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.
-Resmi Tatil Günlerinde Teslimat Yapılıyor mu?

Resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

-Kargom yola çıkmış ancak adresini değiştirebilir miyim?
İlk belirttiğiniz adrese teslim edilmek üzere yola çıkan kargonun adresi ne yazık ki değiştirilemiyor.

İADE İŞLEMLERİ

Kalite, hijyen ve tazeliğin büyük önem taşıdığı Monte Rosa ürünleri titizlikle paketlenmektedir. Ancak taşımadan kaynaklanabilecek sorunları engellemek amacıyla, siparişinizi kargo şirketinden teslim almadan önce sipariş verdiğiniz ürünleri kontrol etmenizi rica ediyoruz. Hızlı bozulan ürünler, gıda ürünleri, tek kullanımlık ürünler nitelikleri itibariyle iade edilemeyecek ürünlerdir ve bu ürünlerde Alıcı’nın iade hakkından yararlanması mümkün olmayacaktır.
TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Ambalajı açılmış, kullanılmış ve tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
TESLİMATTAN KAYNAKLANAN
PROBLEMLER
Özel kargo firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar, firmamız tarafından telafi edilir.
Zarar görmüş paket durumunda;
Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda firmamıza bildirilmelidir. Firmamız en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

-Kargo firmasından hasarlı olarak gelen ve tutanak tutturduğum ürünün iadesi için nasıl iletişim sağlayacağım?

Tutanak tutturduğunuz hasarlı ürün/ürünlerin iadesi için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  e-posta: monterosa@aturnagida.com

  Tel No: (0232) 436 60 93
-İade kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade etmek istediğiniz ürünlerin kargo masrafını firmamız üstlenmektedir.

-İade ettiğim ürünün ödemesi ne zaman yapılır?
İade ettiğiniz ürünler Monte Rosa yetkilileri tarafından teslim alındığında size bilgi mesajı ulaşacaktır. Bunu takip eden 7 iş günü içerisinde ödediğiniz tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

İade edilen ödemelerde, bankalardan kaynaklanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

bottom of page